Warsztaty kulinarne
Informacja odnośnie zmiany grup i terminów zajęć.
Informacja odnośnie zmiany grup i terminów zajęć.
Przypominamy, że wszelkie zmiany grup lub terminów zajęć z matematyki lub angielskiego są możliwe po konsultacjach z wykładowcami.
Zajęcia grup z języka angielskiego i matematyka
Zajęcia grup z języka angielskiego i matematyka
Zajęcia z języka angielskiego dla grup JF, JG, JH, JK już 14.09.2013. Zajęcia z matematyki dla grup MF, MG, MH, MK już od poniedziałku, 16.09. Zapraszamy na zajęcia. :)
Rekrutacja przedłużona!
Rekrutacja przedłużona!
Przedłużamy rekrutację na zajęcia z matematyki i języka angielskiego. Na kurs możecie się zgłaszać do środy 13.02.2013 r. przez formularz rekrutacyjny

Warsztaty kulinarne – Kuchnia włoska

Za nami pierwszy cykl warsztatów kulinarnych. Naszym uczestnikom  zaproponowaliśmy tematykę kuchni włoskiej. Na tych zajęciach uczniowie poznali charakterystyczne włoskie potrawy, wykształcili umiejętności przyrządzania typowych dań z zastosowaniem różnych surowców i technik kulinarnych. Warsztaty  kulinarne to ciekawą propozycją połączenia wiedzy teoretycznej z działaniami praktycznymi, które w przypadku nauczania zawodu kucharza są szczególnie ważne.
W programie zajęć znalazły się m.in.: charakterystyka zwyczajów żywieniowych Włochów, typowych przypraw i surowców stosowanych w kuchni włoskiej; charakterystyka typowych dań tego regionu (pasty, makarony, przekąski, pizza, desery  itp.). Na każdych zajęciach uczestnicy przygotowali inną potrawę. W ramach warsztatów zaplanowany został również pokaz technologii sous vide sporządzania potraw. Na koniec kursu wszyscy uczestnicy przygotowali zaproszonym gościom swoje popisowe dania.
Zdjęcia z pokazu końcowego oraz z zajęć w ramach warsztatów kulinarnych możecie znaleźć tutaj.